Krevetka havajská – Halocaridina Rubra 10ks

500 

5 dostupných

Popis

Halocaridina Rubra Ideální pro začínající a „lenivé“ chovatele. Odpustí řadu začátečnických chyb. Pro chov je optimální brakická voda. Dokáže krátce přežít i ve slané vodě. Krevetka je extrémně odolná nejen vůči slanosti, ale i dalším faktorům prostředí, jako je teplota, délka hladovění, množství dusíkatých látek, obsahu kyslíku ve vodě. Jedná se o dlouhověkou krevetku, v optimálních podmínkách se dožívá 15-20 let. V akváriích se chová vzácně. Chov je nenáročný díky velké odolnosti tohoto druhu.

Krevetky Halocaridina Rubra se NEKRMÍ !!!. Živí se pouze řasou, která se vyvine v akváriu.

Původním biotopem jsou brakické vody Havajských ostrovů.

Velikost:
Krevetka Halocaridina Rubra dorůstá do velikosti 1-1,3cm.

Chov:
Krevetky Halocaridina Rubra žijí v brakických vodách. Jejich chov v akvarijní podmínkách je bez velkých problémů možný a náročnější je jen založení akvária. Následně se doplňuje jen odpar vody. Ve stejné vodě můžou krevetky žít a prosperovat několik let. V optimálních podmínkách žijí 15-20 let.

Parametry vody:
Krevetky vyžadují brakickou vodu se substrátem z korálové drtě. Ideální teplota je 24-25°C. Krevetky dle mých zkušeností prosperují i za teplot mezi 20-28°C.

Počet:
Krevetky jsou hejnovým druhem. Minimální doporučovaný počet krevetek ve skupině je 10 ks. Ideální velikost skupiny, ve které se krevetky začínají chovat klidně a hejnově je dle mých zkušeností větší. Pro začínající chov doporučuji minimálně 15-20ks tak, aby se krevetky dostatečně zklidnily a začaly se množit. Horní limit počtu krevetek v podstatě není.